Skip to main content

Panevėžio regioniniame STEAM centre vasario 16 proga lankėsi svečiai iš Sakartvelo

Pasveikinti Panevėžio miesto su Lietuvos valstybės atkūrimo diena atvyko delegacija iš miesto partnerio Rustavio (Sakartvelas) ir vyrų vokalinė grupė „Me Rustveli“. Panevėžio miesto savivaldybės svečiai lankėsi regioniniame STEAM centre ir robotikos centre „RoboLabas“, kur susipažino su Panevėžio švietimo centro padalinių veikla – išbandė robotus, termovizorius, pro mikroskopus tyrinėjo kristalus, turėjo galimybę iš arti stebėti Baltijos jūros gintarus su inkliuzais, susipažino su STEAM centro laboratorijų naujausia įranga ir galimybėmis. Svečiai iš Sakartvelo liko sužavėti mokiniams siūlomomis regioninio STEAM centro veiklomis.

Taip pat aplankė kūrybiškumo centrą „Pragiedruliai“, Kraštotyros muziejų, meninio stiklo studiją „Glasremis“, dalyvavo Vasario 16-osios dienos renginiuose.

„Džiaugiamės, kad šia Lietuvai svarbia proga sulaukėme sveikinimų iš broliškos šalies – Sakartvelo, Panevėžio miesto partnerio Rustavio. Mūsų miestų bendradarbiavimas labai glaudus, tikiuosi ir toliau palaikysime ir stiprinsime šį ryšį“, – kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Vasario 16 d išvakarėse svečiai Panevėžio bendruomenių rūmuose surengė savo vokalinės grupės „Me Rustveli“ koncertą „Sveikinimai iš Sakartvelo“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. 

„Me Rustveli“ grupė buvo įkurta 1998 m. Rustavio miesto Mykolo Arkangelo vienuolyne. Dauguma grupės narių tuomet mokėsi konservatorijoje. Veiklos pradžioje repertuarą sudarė religinės giesmės. Nuo 1999 m. grupė atlieka ir kartvelų liaudies dainas. Nuo 2000 m. jiems suteiktas liaudies grupės vardas, gastroliuoja po Gruzijos miestus ir regionus.