Skip to main content

Alytaus STEAM atviros prieigos centras švenčia 1-ąjį gimtadienį!

Alytaus STEAM atviros prieigos centras švenčia 1-ąjį gimtadienį

Lapkričio 25 dieną Alytaus kolegijoje įkurtas Alytaus STEAM atviros prieigos centras mini 1-ąjį gimtadienį. Ta proga suorganizuotas renginys „Skaitmeninė transformacija STEAM pasaulyje“. STEAM centro renginys sujungė daugiau nei 100 Alytaus miesto, rajono bei Druskininkų miesto savivaldybių gimnazijų, progimnazijų mokinių ir mokytojų. Renginį atidarė ir geriausius linkėjimus perdavė Alytaus kolegijos direktoriaus Sigito Naruševičius. Sigitas Naruševičius visiems moksleiviams ir mokytojams dėkojo, kad jie patikėjo STEAM‘u, linkėjo būti kūrybingais, inovatyviais ir laisvais kūrėjais bei išreiškė viltį, kad moksleiviai ir toliau domėsis gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais bei unikaliais jų išradimais, savarankiškai eksperimentuos, kurs ir nuolat įgis naujų žinių. Alytaus STEAM atviros prieigos centro vedėja Valė Zdanavičienė pasidžiaugė, kad STEAM veikla jau duoda puikius rezultatus. Moksleiviai atvyksta į formalias ir edukacines veiklas bei gilina žinias ir smagiai leidžia laiką po pamokų STEAM centro NVŠ būrelių užsiėmimuose. Centrą nuo atidarymo jau aplankė daugiau kaip 5 570 lankytojų pagal formalias, edukacines, neformalias vaikų bei suaugusiųjų švietimo programas. Vedėja Valė Zdanavičienė informavo, kad Alytaus STEAM centre sulaukta taip pat ir užsieniečių moksleivių atvykusių į Alytaus miesto bendrojo lavinimo ugdymo mokyklas pagal Erasmus+ projektus, taip pat šurmuliavo vasaros stovyklų mokiniai.

Renginio metu pranešimą „Inžinerijos ir technologijų pramonė. Kodėl verta būti inžinieriumi?“ skaitė Darius Lasionis, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA) direktorius bei pranešimą „Jaunimo galimybės Europoje“ – Nijolė Vitienė, Europe direct Alytus centro vadovė. Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai atliko mini eksperimentus 6 skirtingose komandose, o mokytojai buvo pakviesti į meninės raiškos edukacinį mokymą. Renginį vainikavo bendras visų renginio dalyvių ir organizatorių šokis – flashmob`as. Renginys organizuotas pagal vykdomą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro finansuojamą projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.

Unikalus Alytaus STEAM atviros prieigos centras duris atvėrė 2021 m. spalio mėn. Čia veikia 4 modernios laboratorijos: Biologijos ir chemijos, Fizikos ir inžinerijos, Robotikos ir IT bei specializuota – Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo. Ypatingas dėmesys skiriamas iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės ugdymui. STEAM centre nuo darželio iki Trečiojo amžiaus universiteto formuojama nauja inovacijų kultūra, auginami būsimieji tyrėjai. Lietuvoje veikia STEAM centrų tinklas, jungiantis 7 regioninius STEAM centrus Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Tauragėje, Telšiuose, Marijampolėje ir Alytuje.