Skip to main content

Alytaus STEAM atviros prieigos centre vasaros mokytojų stovykla „Kūrybiškas STEAM ugdymas“ – puikus startas į naujus mokslo metus

Alytaus STEAM atviros prieigos centre 2023 m. rugpjūčio 28–30 d. vyko 3 dienų vasaros mokytojų stovykla „Kūrybiškas STEAM ugdymas“. STEAM centro stovykla sujungė daugiau nei 60 Alytaus, Birštono, Kauno miesto bei Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Varėnos, Trakų, Švenčionių rajono savivaldybių gimnazijų, progimnazijų mokytojus. Yra tokia jėga, kurią sunku įvardinti, bet ji traukia, vienija, sutelkia, įkvepia, pažadina pačius kilniausius tikslus siekti, kurti, eksperimentuoti, tyrinėti, išradinėti, tobulėti, dalintis žiniomis – tai Alytaus STEAM atviros prieigos centras. Šiandien prabėgo jau beveik dveji metai, kai oficialiai buvo atidarytas Alytaus STEAM centras Alytaus kolegijoje. Tą 2021 m. spalio 27-ą buvo įvairių minčių, ar iš tikrųjų pajėgsime realizuoti naują sudėtingą ir plačią veiklą, ar pakaks noro ir entuziazmo įvykdyti strateginę LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užduotį. Naujausia pergalė šiandien yra tai, kad esame labai jauni, Alytaus STEAM centre vis dar daug pirmų kartų – Mokytojų vasaros stovykla vykdoma ir organizuojama STEAM centre taip pat pirmą kartą. Stovyklą atidarė ir geriausius linkėjimus perdavė Alytaus kolegijos direktoriaus Sigitas Naruševičius. Sigitas Naruševičius visiems mokytojams dėkojo, kad jie patikėjo STEAM‘u, linkėjo būti kūrybingais, inovatyviais ir laisvais kūrėjais bei išreiškė viltį, kad mokytojai ir moksleivius užkrės „STEAM‘ais“, kvies domėtis gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais bei unikaliais jų išradimais, savarankiškai eksperimentuoti, kurti ir nuolat įgyti naujų žinių.

Stovyklos pirmą dieną lankėsi garbūs svečiai iš LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos: viceministras dr. Ramūnas Skaudžius ir STEAM stiprinimo programos projekto vadovas dr. Simonas Šabanovas. Viceministras Ramūnas Skaudžius pristatė, kaip vyksta ir vyks ugdymo turinio atnaujinimo įgyvendinimas. Simonas Šabanovas kalbėjo apie STEAM ugdymo stiprinimą, nurodė pagrindines kryptis. Stovyklos metu pranešimus skaitė Virginija Kasciuškė, Alytaus kolegijos Kineziterapijos studijų programos absolventė „STEAM: apie pertraukas mokykloje kitaip“, dr. Saulius Preidys, VU, Elektroninių mokymų technologijų ekspertas „Dirbtinio intelekto priemonių taikymas pamokoje“, Tomas Vileikis, UAB „TOWI“ direktorius „Socialinės inžinerijos hibridinių schemų panaudojimas kibernetinėse atakose“ bei Vilniaus universiteto, Šiaulių akademijos docentė dr. Violetos Šlekienė supažindino su naujais, inovatyviais dalykais, kalbėjo apie tyrinėjimais grįstą STEAM ugdymą, darnaus/tvaraus vystymosi principus ir jų realizavimo galimybes STEAM ugdyme.

Visas dienas vyko kūrybinės dirbtuvės, kai mokytojai tapo jaunaisiais mokslininkais ir atliko mini eksperimentus, išbandymus 4 laboratorijose: Biologijos ir chemijos, Fizikos ir inžinerijos, Robotikos ir IT bei Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo. Taip pat vyko į AB „MV GROUP production“, stebėjo gamybos procesų skaitmenizavimą ir robotizavimą.

Mokytojų vasaros stovykla organizuota pagal vykdomą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro finansuojamą projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.

Daugiau informacijos https://www.facebook.com/AlytausSTEAM/posts/321704997032353