Skip to main content

Iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį“ renginyje verslo iššūkį pirmą kartą teko gvildenti jungtinei Panevėžio STEAM centro komandai

Baigiamajame iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ renginyje pristatyti iššūkių sprendimai.

Panevėžio švietimo centro padalinyje – robotikos centre „RoboLabas“ – vyko baigiamasis Panevėžio švietimo centro ir Panevėžys NOW iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ renginys, kurio metu įmonių pateiktus iššūkius aukcione įsigijusios komandos pristatė savo darbus – iššūkių sprendimus.

Rudenį aukcione iššūkius „nusipirkusios“ mokinių komandos svečiavosi įmonėse, susipažino su jų veikla ir beveik du mėnesius ruošėsi baigiamajam renginiui.

Išspręsti iššūkius mokiniams šiemet pasiūlė septynios Panevėžio įmonės: elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei gaminanti UAB „Harju elekter“, stiklo dirbinius kurianti meninio stiklo studija UAB „Glasremis“, pramoninius robotus diegianti UAB „Profibus“, atliekų tvarkymo sistemą administruojantis ir kuriantis „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras“, metalo apdirbimo veiklą vykdanti UAB „Metalistas LT“, žemės ūkio technikos srityje besispecializuojanti UAB „Specagra“ ir „Rožyno“ boulingo ir biliardo centras.

Spęsdami verslo iššūkius mokiniai nagrinėjo inžinerines technologijas, antrinių žaliavų panaudojimo galimybes, susipažino su ekologiškais ir tvariais ūkininkavimo būdais, klimato kaitos mažinimo galimybėmis ir pan. Netikėtais sprendimais, kūrybiškumu ir drąsa mokiniai nustebino ne vieną įmonę. O ir iššūkiai  šiemet nebuvo lengvi – teorines tiksliųjų mokslų žinias teko pritaikyti praktiškai: reikėjo ne tik užprogramuoti 3D spausdintuvą, juo atsispausdinti detales, bet ir patiems surinkti įrenginį, užprogramuoti robotinę ranką, parengti ekologinio ūkio vizualizacijas ir pan.

„Ši iniciatyva tęsiama jau ketvirtus metus. Kitokios, verslumą ugdančios pamokos mokiniams naudingos, nes žadina smalsumą, domėjimąsi vietos verslo veikla, skatina norą siekti tikslų ir kryptingai rinktis verslo pareikius atitinkančias profesijas, o tai glaudžiai susiję su šios iniciatyvos tikslu – sudominti mokinius STEAM mokslais, supažindinti su mieste veikiančių įmonių veikla, karjeros perspektyvomis ir galimybėmis“, – teigia Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

Pristatymus vertinusi komisija komandoms skyrė 7 nominacijas. UAB „Profibus“ iššūkį įveikusi robotikos centro „RoboLabas“ komanda pelnė Reikšmingiausio sprendimo nominaciją, UAB „Harju elekter“ iššūkį sprendusi jungtinė STEAM centro ir RC „RoboLabas“ komanda – Moksliškiausio beje programavimo ir robotikos būrelį Panevėžio STEAM centre vedantis informacinių technologijų mokytojas Arnualdas Dalinda kartu su mokinių komanda iš įmonės „Harju elekter“ gavo surinkti 3D spausdintuvą!

Iššūkį perėmusiai komandai buvo nelengva, tačiau su įmonės inžinieriaus Povilo Būtėno pagalba titaniškas darbas buvo atliktas – iš 3D plastiko detalių surinktas spausdintuvas sėkmingai paleistas!

UAB „Specagra“ iššūkį kūrybiškai pristačiusiai Panevėžio  pradinės mokyklos pradinukų komandai įteikta Įdomiausio sprendimo nominacija, UAB „Glasremis“ iššūkį sprendusi Panevėžio 5-osios gimnazijos komanda pelnė Originaliausią, UAB „Metalistas“ iššūkį įveikusi Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos komanda – Sumaniausią, „Rožynas“ boulingo ir biliardo centro iššūkį linksmai ir sportiškai išsprendusi Panevėžio „Vilties“ progimnazijos komanda – Kūrybiškiausią, o Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komanda, bendradarbiavusi su „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centru“– Tvariausią nominaciją.

Reikšmingiausią nominaciją pelniusiai, UAB „Profibus“ iššūkį gvildenusiai RC „RoboLabas“ komandai komisija skyrė dar ir pagrindinį prizą – 500 eurų vertės čekį, kurį įsteigė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.