Skip to main content

Konferencija – praktikumas „STEAM – RYTOJAUS PASAULIO KŪRĖJAMS 3“

Gegužės 31 d. įveiktas dar vienas didelis iššūkis ir gauta naudinga patirtis visai STEAM komandai. Tikimės, kad buvo bent šiek tiek įdomu, naudinga ir prasminga visiems, kurie buvo čia.

Renginio dalyviai galėjo rinktis dalyvauti viename iš keturių skirtingų praktinių užsiėmimų: „Kriminalisto užrašai“, „3D skenavimo ir animavimo pagrindų praktinės dirbtuvės“, „Saulės energija varomo mini automobilio surinkimas“ ir „Robotai besmegeniai“.

Praktiniuose užsiėmimuose įgytas patirtis buvo galima praturtinti klausantis kviestinių lektorių pranešimų – paskaitų. Šiuo metu itin aktualią temą „Dirbtinis intelektas mokykloje ir namie: naudoti nereikia drausti!“ pristatė VDU Informatikos fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Krilavičius. Pranešimą „Ką mums sako Šrėdingerio katinas? Tikrai ne miau!“ pristatė nacionalinio fizinių ir technologijų mokslų centro doktorantas Lukas Stakėla.  Praktine patirtimi dalijosi ir pranešimą „Inovatyvūs produktai, kuriami Lietuvoje“ pristatė dr. Vytautas Jokužis.

Apie miestų planavimą, pasitelkiant gamtos sprendimus, pasakojo aplinkosaugininkė, kraštovaizdžio dizainerė, „Darom“ akcijos vadovė, „Carbon conversations“ fasilitatorė, aplinkosaugos renginių organizatorė ir lektorė Austė Juozapaitytė.

Jaunimui aktualia tema – apie savo kelio pasirinkimą, kalbėjo ir pranešimą „Kada pomėgis virsta verslu, o verslas pomėgiu“ pristatė Audrius Laurutis, įmonės “Pozityvūs sprendimai”, MB vadovas ir pačių įvairiausių projektų kūrėjas.

Už aktyvų dalyvavimą ir STEAM idėjų palaikymą AČIŪ skrieja Tauragės miesto bei rajono, Šilalės miesto ir rajono mokykloms, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinei gimnazijai, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijai.

Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Tauragės rajono savivaldybei, Tauragės vyriausiajam policijos komisariatui, AB „Šiaulių Bankui“.