Skip to main content

Kūrybinis konkurso „Žalias ir tvarus gimtasis miestas“ kartu su IGNITIS projektu EnergySmart START baigiamasis renginys

Birželio 13 d. Bendruomenių namuose vyko Tauragės rajono mokinių kūrybinių darbų projekto – konkurso „Žalias ir tvarus gimtasis miestas“ baigiamasis renginys ir laureatų apdovanojimai. Šis renginys susijungė su IGNITIS grupės įgyvendinamo EnergySmartSTART projekto veiklų apibendrinimu. 

Renginio dalyviai stebėjo konkurso darbų pristatymus, nugalėtojų apdovanojimus, klausėsi šaunių asmenybių – Mariaus Čepulio ir Free Finga pranešimų, dalyvavo eko dirbtuvėse bei susipažino su pirmosios nacionalinės reikšmės energetinio efektyvumo švietimo programos pilotinio projekto apžvalga.

Visus renginio dalyvius sveikino Tauragės r. savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos pirmųjų klasių mokiniai, kurie atliko dainą, skirtą „Žaliai” Tauragei (dainos žodžių autorė pirmokų mokytoja V.Vaišvilaitė).

Rajono mokinių kūrybinių darbų projektą – konkursą „Žalias ir tvarus gimtasis miestas“ organizavo Tauragės STEAM atviros prieigos centras, bendradarbiaudamas su Tauragės r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriumi. 

Projekto tikslas – sukurti tvarų ir patrauklų mokymosi ir edukaciniams, rekreaciniams ar kultūriniams tikslams pritaikytos vietos modelį Tauragės mieste. 

Projekte dalyvavo ir savo idėjas miesto ir rajono aplinkos keitimu ir gražinimu, pristatė mokiniai iš įvairių Tauragės miesto ir rajono ugdymo įstaigų.

Projektui – konkursui buvo pateikta 19 darbų.

Projekto – konkurso laureatai buvo išrinkti dviejose amžiaus grupėse. Pradinių klasių mokinių grupėje laureatais tapo Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos Lauksargių skyriaus pradinių klasių mokiniai su mokytojomis R.Paulikaitiene ir R.Kaminskaite, pristatę projektą „Pažinimo sodas“. Penktų – aštuntų klasių grupėje geriausiu darbu buvo išrinktas Tauragės ,,Šaltinio” progimnazijos 7c klasės mokinių grupės projektinis darbas „Orientamiškis“, mokytojos L.Šaltienė ir N.Bekerienė. 

Papildomus apdovanojimus pelnė dar du projektai. Specialus vertinimo komisijos apdovanojimas ir įvertinimas teko Kamilei Kuraitei iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos 8b klasės, mokytoja L.Baliutavičienė. Šį apdovanojimą įsteigė Tauragės profesinio rengimo centras. Papildomas IGNITIS grupės apdovanojimas už projektą „GG poilsio oazė“ skirtas Ievai Sokolovai ir Faustai Kaveckaitei iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos 7a klasės, mokytoja L.Austrevičienė.

Džiaugiamės šauniomis idėjomis Tauragei ir linkime, kad jaunosios kartos atstovų pateikti projektai turėtų galimybę būti įgyvendintais.

Tikime tuo, ką rašė prozininkė Vanda Juknaitė: ,,Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus darbus pamažu keičia pasaulio veidą“.