Skip to main content

Marijampolės kolegijoje atidarytas Marijampolės regioninis STEAM atviros prieigos centras

Marijampolės kolegija, šiais metais minėdama įkūrimo 20-metį, atveria naujas, plačias perspektyvas Sūduvos regiono jaunajai kartai, atidarydama Marijampolės regioninį STEAM atviros prieigos centrą. Tai vieta, kurioje bus taikomas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste. Regioninis STEAM centras – puiki galimybė mūsų krašto mokymosi įstaigoms, pažinti ir taikyti STEAM ugdymą 7–12 klasių moksleiviams bei patiems mokytojams kelti profesinę kvalifikaciją pedagogams skirtuose mokymuose, kurie planuojami organizuoti atviros prieigos centre.


Šių metų spalio 27 dieną įvyko Respublikinis STEAM atviros prieigos centrų tinklo Lietuvoje atidarymas, skelbiantis oficialią STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio) ugdymo pradžią Lietuvoje. Iš viso buvo atidaryta 10 centrų: 3 metodiniai (Vilnius, Kaunas, Klaipėda) ir 7 regioniniai (Alytus, Marijampolė, Panevėžys, Šiauliai, Tauragė, Telšiai, Utena). Šiuose centruose palaipsniui pradės veikti standartizuotos trys: Biologijos–chemijos, Fizikos–inžinerijos, Robotikos–IT bei specializuotos, kiekvieno regiono poreikius atitinkančios, laboratorijos. Marijampolės regioninio STEAM centro išskirtinumas – Kūrybiškumo ir medijų laboratorija.

Marijampolės kolegijoje buvo iškilmingai paminėtas Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro atidarymas. Tai garbingai atliko Marijampolės kolegijos direktorė Alė Murauskienė, STEAM centro vadovė Edita Kulikauskienė, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda bei Šakių meras Edgaras Pilypaitis. Po oficialios dalies, visi rinkosi skirtingose laboratorijose stebėti tiesioginės STEAM centrų tinklo atidarymo Lietuvoje transliacijos, kurios metu sveikinimo žodį tarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, savivaldybių, kuriose atidaromi centrai, merai, merų pavaduotojai, vicemerai bei centrų atstovai. STEAM regioninių centrų atidarymo renginys buvo transliuojamas ministerijos YouTube kanalu. Dėl to ją stebėti bei vis dar peržiūrėti gali visi norintys sužinoti daugiau apie STEAM ugdymą, jo galimybes, atidaromus inovatyvaus mokymo centrus.

Į STEAM centrų tinklo atidarymą atvyko Sūduvos regiono gimnazijų ir progimnazijų atstovai, mokytojai su mokiniais. Visi svečiai turėjo galimybę pabūti inovatyvaus ugdymo erdvėse, išgirsti apie jose esančią įrangą ir STEAM ugdymui skirtas priemones bei, kai kurias net išmėginti patiriant ką reiškia kurti, tyrinėti, konstruoti…

Po šios dalies, vyko atvykusių Sūduvos regiono mokyklų 7–12 klasių mokinių penkiakovė, kurios metu, skirtingose laboratorijose, turėjo atlikti paskirtas kūrybines užduotis: sukonstruoti balionu varomas mašinas, vabalą-šluotą „Voriuką“, sukurti cheminę STEAM logotipo mozaiką, įvaldžius robotukus, surengti jų „ėjimo“ varžybas bei įveikti Pixel Art iššūkį. Mokiniai džiaugėsi galimybe prisiliesti prie naujausių technologijų, neįprastų užduotimis atlikti skirtų priemonių. Dėl to įgyvendinant praktinius darbus nestokojo kūrybiškumo bei kritinio ir loginio mąstymo.

Tiesioginės renginio transliacijos metu, kurią vedė Robertas Petrauskas, pristatydamas STEAM centrų specializuotas laboratorijas pabrėžė Marijampolės regioninio STEAM centro Kūrybiškumo ir medijų laboratorijos unikalumą teigdamas, kad „kūrybiškumas yra menas, kurio metu galima klysti ir daryti klaidas, bet tik tokiu būdu įmanoma atrasti kas yra širdyje“. Nebe priežasties Marijampolės kolegijoje įsikūrusio inovatyvaus centro tikslas – ugdyti mokinius kaip ateities STEAM mokslų sričių tyrėjus, inovacijų kūrėjus ir diegėjus, naujų aukštos pridėtinės vertės produktų bei paslaugų kūrėjus ir gamintojus, pirmiausia stiprinant kūrybiškumo, dalykines ir tarpdalykines, iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės kompetencijas, reikalingas jų sėkmingai profesinei karjerai.

STEAM atviros prieigos centras kviečia ugdyti kitaip

STEAM Marijampolė atviros prieigos centre mokiniai galės rengti savo brandos darbus, vyks konkursai, olimpiados, susitikimai su mokslininkais, verslininkais, įvairių profesijų žmonėmis. Jame taip pat stažuosis mokytojai.

Marijampolės kolegijos ir Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro vadovybė džiaugiasi nauju startu ir tikisi glaudaus bendradarbiavimo su mokymosi įstaigomis siekiant bendro tikslo – ugdyti jaunosios kartos kompetencijas, gerinti pasiekimus ir stiprinti praktinius gebėjimus STEAM mokslų srityse bei kurti Sūduvos regiono ateitį kartu! Nieko nelaukiant, Marijampolės regioninis STEAM atviros prieigos centras savo veiklą planuoja pradėti jau lapkričio pirmoje pusėje ir žada pakviesti į pažintinius susitikimus laboratorijose.

Norėdami daugiau sužinoti apie Marijampolės regioninį STEAM atviros prieigos centrą, būsimos veiklos pradžią, laboratorijas ir jose planuojamą taikyti STEAM ugdymą, susisiekite el. pašto adresu edita.kulikauskiene@mkolegija.lt arba tel. tel. 8 658 71692. Taip pat visą informaciją galite rasti Marijampolės kolegijos tinklalapio marko.lt puslapyje „STEAM centras“ bei sekti naujienas „STEAM Marijampolė“ Facebook puslapyje.