Skip to main content

Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro veikla pristatyta nacionaliniu mastu

STEAM centro vadovė Vaida Pituškienė turėjo galimybę papasakoti apie STEAM ugdymą, mokymo metodą, Marijampolės STEAM centre vykdomas veiklas, STEAM centro unikalumą ir svarbą švietimo sistemoje dvejose žiniasklaidos priemonių kanaluose: Žinių radijo laidoje „Įjunkim šviesą“ ir „Delfi“ naujienų portalo laidoje „STEAM giliojo mokymosi kodas“.
STEAM (mokslas, technologijos, inžinerija, menai ir matematika) centro tikslas – skatinti kūrybiškumą ir inovacijas, ugdyti moksleivius integruotai, įtraukiant įvairias disciplinas. Tai reiškia, kad moksleiviai ne tik mokosi mokslo dalykus, bet ir integruoja STEAM mokslų sritis, o tai suteikia jiems plačias žinias ir ugdo visapusiškas kompetencijas.
Laidų pokalbių metu centro vadovė pristatė Marijampolės STEAM centro išskirtinumą – specializuotą Kūrybiškumo ir medijų laboratoriją, kurioje apjungiami tiek visuomeniniai, tiek socialiniai mokslai. Tad formaliojo ugdymo mokytojai turi galimybę rengti savo pamokų turinį laisvesnį, įdomesnį, įvairesnį, pasitelkiant STEAM ugdymo metodus. Tuo pačiu pabrėžė Mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) atėjimą į STEAM centrą, kurie po pamokų atvyksta su savo verslo idėjomis ir šioje laboratorijoje konstruoja, maketuoja, gamina verslui reikalingas priemones, kuria reklamą, mokosi MMB pristatyti, išvystyti.
Marijampolės STEAM centre yra ne tik sudaromos sąlygos pagerinti, papildyti formaliąsias pamokas, bet ir skatinama tai daryti. Dėl to, nuo šių metų veikia Marijampolės savivaldybės mokykloms pavėžėjimo paslauga, kuri suteikia moksleiviams galimybę atvykti ir patirti STEAM ugdymą pamokų metu.
Džiaugiamės matydami, kad STEAM centras suteikia moksleiviams ne tik žinias, bet ir aistrą mokslui bei kūrybiškumui – kas yra raktas į ateities sėkmę ir inovacijas.
Apie visa tai bei centro organizuotumą, dalykų integracijos kelią, kuris veda į tikrą kompetencijų ugdymą, STEAM centro metodiką, moksleivių sužadinimą mokytis, klausykite Žinių radijo laidoje bei skaitykite ir klausykite „Delfi“.
Tikimės, kad žiniasklaidos kanaluose vykę pokalbiai praturtins ne vieno klausytojo supratimą apie STEAM centrų svarbą ir naudą moksleivių ugdymui.