Skip to main content

Mokinių mokomosios bendrovės įkūnija savo verslo idėjas Marijampolės STEAM centre

Marijampolės kolegijos Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro Gamtamokslinėje laboratorijoje nuo praeitų metų spalio mėnesio sojų vaško žvakes gamina Rygiškių Jono gimnazijos mokinių mokomosios bendrovės (MMB) ,,DESMA ART“ mokinės Daniela Paulauskaitė, Miglė Pupalaigytė, Smiltė Bielevičiūtė, Emilija Astrauskaitė.                     
Mokinės, pasitelkdamos chemijos žinias, gamina žvakes įvairioms progoms. Imbierais ir meduoliais kvepėjo kalėdinės žvakės. Pavasariui gaminamos šviesios velykinės žvakės gaivaus citrinų, melionų aromato. Jų produkcija Marijampolės savivaldybės ir Mantingos labdaros ir paramos fondo organizuotame finansinio raštingumo konkurse ,,Verslumo šuolis“ laimėjo antrą vietą (prizas 100 eur.).
Žvakių gamyba ne tik kūrybinė veikla, bet ir galimybė išreikšti savo fantaziją bei sukurti jaukią, šiltą atmosferą. Tai ne tik puiki pramoga, verslas, bet ir terapija, leidžianti atsipalaiduoti. Tad MMB verslo misija – kurti natūraliais kvapais praturtintą jaukumą kiekvieno erdvėje.
Taip pat šį mėnesį STEAM centro Kūrybiškumo ir medijų laboratorijoje darbavosi MMB „SAB“ iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos. Čia mokiniai rengė vektorinį pasaulio politinį žemėlapį. Padedant laborantei Indrei Difartaitei, lazerio staklėmis sukurtą žemėlapį išgraviravo bei išpjovė iš faneros. Taip pat išbandė termo presą priklijuodami savo sukurtus logotipus prie marškinėlių.
Visa STEAM centro komanda džiaugiasi galėdama prisidėti prie moksleivių verslumo ugdymo ir kviečia ir kitas MMB susipažinti su STEAM centro įranga, kurios pagalba galės įkūnyti savo verslo idėjas!