Skip to main content

Mokslo festivalis 2021 „Erdvėlaivis žemė“ nusileido ir Panevėžyje

Panevėžio regioninis atviros prieigos STEAM centras prisijungė prie mokslo festivalio  „Edrvėlaivis žemė 2021“ renginių, vykusių rugsėjo 9–17 dienomis net devyniolikoje šalies miestų ir rajonų.

Panevėžyje edukaciniai užsiėmimai moksleiviams vyko rugsėjo 14–15 dienomis. STEAM centro metodininkai Donatas Bakšys ir Algirdas Veversis 10 klasių mokiniams pasiūlė išbandyti dronus, ir jų valdymo galimybes. Kiekvienas paauglys turėjo progą pamėginti valdyti droną, pakelti jį į orą ir nuskraidinti iki reikiamo taško. Tačiau sumanūs metodininkai užduotį moksleiviams paįvairino. Mokiniai naudodamiesi termovizoriais turėjo išmatuoti drono temperatūrą, t.y. nustatyti šalčiausius ir šilčiausius drono elementus. 

Centro metodininkės Lina Tamošiūnaitė ir Lina Janušauskienė kartu su laborantėmis Irena Maliukevičiene ir Simona Stasiūniene 3–4 klasių mokinius supažindino su delne telpančiu kompiuteriuku Micro:Bit’u ir jo taikymu realiame gyvenime. 9-nių ir 10-ties metų vaikai buvo nustebę, kad metalinę plokštelę galima rasti beveik visuose šiuolaikiniuose buities prietaisuose – nuo skalbyklių iki buitinių robotų.

Tačiau renginio metu vaikai ne šiaip sau rankose pavartė elektronine šypsenėle papuoštą plokštelę, o buvo supažindinti su Morzės abėcėle, jos atsiradimo istorija. Po to vaikų laukė ne ką mažiau intriguojanti užduotis – sėkmingai atkoduoti Micro:Bit’uke užkoduotas mįsles kosmoso tematika panaudojant būtent Morzės abėcėlę. Trys mįslės slėpė dangaus kūnus – saulę, dangų, žvaigždes ir mėnulį.

„Džiaugiamės, kad visi renginiu susidomėję ir užsiregistravę vaikai patyrė technologijų ir jų taikymo pažinimo sėkmę, susipažino su viena iš mikrovaldiklių galimybių. O svarbiausia degė noru išmėginti šiuolaikines technologijas,“ – teigė STEAM centro Panevėžyje metodininkė Lina Tamošiūnaitė.