Skip to main content

Mokymai „Kad darbas būtų sėkmingas…“ laborantams

Lapkričio 27 d. Tauragės STEAM centre vyko 8 val. kvalifikacijos tobulinimo mokymai „Kad darbas būtų sėkmingas…“ Ukmergės ugdymo įstaigų laborantams. Šaltą rytą pradėjome nuo pažinties su Tauragės STEAM centru, saugos ir sveikatos taisyklėmis laboratorijose. Tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos laboratorijoje laborantai atliko tiriamąjį darbą „Šiltas namas“ – išmatavo skirtingų medžiagų šiluminį plėtimąsi, šiluminį laidumą, savitąją šilumą; susipažino su STEAM‘e vykdomų darbų aprašais. Taip pat susipažino su anemometru, optikos rinkiniu, elektromagnetizmo rinkiniu, spektometru, prietaisu elektromagnetinių bangų matavimui ir pan. Gamtamokslinėje laboratorijoje laborantai atliko edukaciją „Kad bandymas būtų sėkmingas“ – susipažino su gamtamokslinėje laboratorijoje atliekamais tiriamųjų ir edukacinių darbų aprašais, formavosi įgūdžius darbui su įvairių rūšių pipetėmis, centrifuga, svarstyklėmis, mokėsi paruošti tirpalus tiriamajam darbui, paruošti bandinius ir mikroskopuoti, susipažino su spektrofotometru, Vernier jutikliais, mokėsi naudoti elektroforezės voneles. FabLab‘e susipažino su įrengimais, jų paskirtimi.

Pasak laborantų, įgytas žinias, patirtinę veiklą dirbant ugdymo įstaigose, ypatingai darbą su pipetėmis, bandymus su magnetiniu lauku, tikrai panaudos.

J. V. Gėtė yra pasakęs, kad „Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina veikla.“ O mes, Tauragės STEAM centras, ir dalijamės tuo, kuo patys gyvename.