Skip to main content

Muziejų naktį dailės galerijoje – Panevėžio STEAM centro piešiantys robotai ir paveikslus tapantis dirbtinis intelektas 

2023 m. gegužės 13 d. šeštadienį, Panevėžyje praūžė Muziejų naktis. Džiaugiamės, kad į didžiausią vizualinio meno centrą Aukštaitijos krašte, Panevėžio dailės galeriją pakviesta STEAM centro komanda lankytojams pristatė piešiančius DOBOT robotus, tekstus generuojantį ir paveikslus tapantį Dirbtinį intelektą. Interaktyvi veikla sudomino per tūkstantį panevėžiečių ir miesto svečių!

„Vienas iš Panevėžio švietimo centro strateginių tikslų – bendruomenių telkimas. Jį įgyvendiname aktyvindami ir plėtodami Panevėžio bendruomenių, mieste veikiančių institucijų bendradarbiavimą ir socialinę partnerystę. Švietimo centras džiaugiasi gražios bendrystės su galerija pradžia. Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie STEAM ugdymą ir jo naudą, švietimo bendruomenė į savo veiklas stengiasi pritraukti kuo daugiau šiuo ugdymo modeliu besidominčių specialistų. Juk STEAM raidžių akronimas apjungia ne tik tiksliuosius, gamtos mokslus ar inžinerinius bei technologinius sprendimus, bet ir moko kūrybiškumo. Viena iš penkių STEAM raidžių disciplinų A – „Art“  talpina visą kūrybos modelį“, – sako Švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

Šiemet naktinėtojų laukė ne tik interaktyvi STEAM edukacinė veikla, kurią galerija pirmą kartą surengė kartu su Panevėžio regioniniu STEAM atviros prieigos centru, bet ir įspūdingos keramikos, tautodailės ir fotografijų parodos.

Į Muziejų naktį pakviestas naujas galerijos partneris – Panevėžio švietimo centro padalinys Panevėžio STEAM, Keramikos paviljone lankytojams pristatė piešiančius robotus. Taip pat planšečių ir išmaniųjų telefonų ekranuose galima buvo susikurti dirbtinio intelekto tapomą virtualų paveikslą ir išbandyti savarankiškai pokalbius generuojančią dirbtinio intelekto paieškos platformą „ChatGPT“.

„Kultūriškai kunkuliavo visas Panevėžys! Kadangi vis karščiau verda diskusijos apie dirbtinio intelekto vaidmenį mene, tad šia interaktyvia veikla bandėme kelti klausimą, ar DI yra kūrybingas, o gal jis naudojasi viskuo, ką sukūrė žmogus“, – sako Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.    

Muziejų nakties edukaciniai užsiėmimai – pirmoji bendra Panevėžio švietimo centro ir galerijos veikla. Gegužės 5 d. galerija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Panevėžio švietimo centru. Pagrindinis Muziejų nakties Panevėžyje organizatorius – Panevėžio kraštotyros muziejus.