Skip to main content

Panevėžiečių mokinių komanda pelnė 2 vietą pasaulio robotų olimpiados atrankiniame varžybų etape Utenoje

Panevėžio mokinių komanda atstovaujanti robotikos centrą „RoboLabas“ balandžio 19 d. Utenoje, laimėjo antrą vietą mokinių pasaulio robotų olimpiados (WRO) atrankiniame etape.  

Panevėžiečių mokinių komanda vadovaujama robotikos centro mokytojos Klaudijos Pelanytės nugalėjo RoboMission Junior kategorijoje (11-15 m.). Mokinių Ovidijaus ir Artono duetas lipdamas ant nugalėtojų pakylos, iškovojo kelialapį į WRO Europos finalo etapą Italijoje, kuris vyks jau šį rudenį. 

Varžybose komanda pademonstravo technologinį kūrybiškumą ir puikius programavimo įgūdžius. Šių metų WRO varžybų tema – „Žemės sąjungininkai“ („Earth allies!“). Varžybų metu komandų sukonstruoti ir autonomiškai veikiantys robotai vykdė misijas specialiame užduočių lauke. Iššūkius sprendusios komandos tokiu būdu ieškojo ir tyrinėjo galimybes, kaip šiuolaikinės technologijos gali prisidėti prie darnios ir tvarios aplinkos kūrimo.

WRO varžybose dalyvavo 23 mokinių komandos iš visos Lietuvos. Dalyviai varžėsi dviejuose kategorijose: RoboMission Junior (11-15 m.) ir RoboMission Elementary (8-12 m.).

Šiemet WRO varžybas Lietuvoje globojo Vengrijos ambasada. Prie renginio organizavimo jau antrus metus prisideda Panevėžio švietimo centro STEAM padalinio komanda. Pernai atrankinis WRO etapas pirmą kartą vyko Panevėžio STEAM centre, šiemet Utenos STEAM centre, kur atstovai teisėjavo Robomission Elementary ir Junior kategorijose, užtikrino draugišką ir sąžiningą aplinką varžybų dalyvių komandoms.

Šie WRO atrankos etapai yra organizuojami daugiau kaip 70-yje pasaulio šalių ir kiekvieną sezoną į varžybas įsitraukia vis daugiau dalyvių.