Skip to main content

Panevėžio regioniniame STEAM centre – pilna atradimų geografijos naktis

Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre bei robotikos centre „RoboLabas“ vyko pažintinis geografijos nakties renginys. Įvairaus amžiaus panevėžiečiai ir ypač šeimos, galėjo susitikti ir susipažinti su alpinisto Stanislovo Vyšniausko nuotykiais kopiant kalnų viršukalnėmis bei pabendrauti su gamtos fotografu iš Krekenavos Algimantu Lūža. Dalyvių taip pat laukė pažintinės bei interaktyvios veiklos laboratorijose.

Prieš veikloms įsibėgėjant, dalyviai turėjo progą išklausyti ir pabendrauti su alpinistu. Stanislovas Vyšniauskas paruošė įdomų pasakojimą apie savo kelionių nuotykius, demonstravo alpinistus apibendrinantį vaizdo įrašą bei pasidalino nepagražintomis kopimo į kalnus istorijomis. O gamtos fotografas Algimantas Lūža parengė akį traukiančių gamtos nuotraukų parodą bei susirinkusiems papasakojo apie meilę gamtai ir jos grožį.

Toliau geografijos entuziastų laukė įdomios veiklos STEAM centro laboratorijose ir „RoboLabo“ erdvėse. „Švęsdami geografijos naktį, panevėžiečiams pasiūlėme iš arti prisiliesti prie geografijos. Biologijos ir chemijos laboratorijoje dalyviai turėjo galimybę pamatyti keturis metų laikus – kaip susidaro lava, o po to pajausti stingdantį šaltį. Fizikos ir inžinerijos laboratorijoje buvo galima pakeliauti laiku. Ne tik pamatyti kelių šimtų milijonų metų senumo fosilijas, bet ir sužinoti, kaip nustatomas jų amžius.

Na, o „RoboLabas“ erdvėse vyko edukacija „Dingęs pasaulis“, kur dalyviams buvo siūloma susikonstruoti judantį dinozaurą ir pasiaiškinti, kodėl jie išnyko.“, – pasakojo Panevėžio STEAM centro laborantė Simona Stasiūnienė.

Panevėžio STEAM centre toks vakarinis renginys visuomenei organizuotas pirmą kartą. Tačiau programa ir įdomios veiklos pasiteisino su kaupu. Panevėžiečiai noriai registravosi iš anksto, o dėl dalyvių gausos registraciją teko net stabdyti. Dalyvauti laboratorijų veiklose bei susitikti su pašnekovais panoro per 70 panevėžiečių. „Tai, kad šį renginį organizavome pirmą kartą ir sulaukėme tiek daug norinčių dalyvių rodo, jog esame reikalingi ir naudingi. Be to, tai mūsų pirmasis bandymas organizuoti renginį vėlai vakare. Pamatėme, kad formatas idealus šeimoms, pažintinės veiklos, paskaitos leidžia visai šeimai pabūti drauge, o ir susipažinti su gamta artimiau. Todėl geografijos naktis neabejotinai bus tęsiama“, – teigė Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.