Skip to main content

Panevėžio STEAM centras sulaukė Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės dėmesio

Panevėžio švietimo centro padaliniuose regioniniame STEAM atviros prieigos centre ir RC ,,RoboLabas“ lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ministrė kartu su verslo ir akademinės visuomenės atstovais apžiūrėjo STEAM centro patalpas, įvertino baigiamas įrengti laboratorijas, hidroponinį šiltnamį ir įsiamžino prie išmanios eglutės. Išbandžiusi STEAM centro trimačių vaizdų žaisliukus A. Armonaitė išskubėjo į greta įsikūrusį „RoboLabą“, kur dalyvavo susitikime-diskusijoje talentų parengimo ir pritraukimo tema.   

„Puikioje strateginėje vietoje įsikūręs Panevėžys nuo seno garsėja stipria pramone, mieste veikia daug inovatyvių įmonių. Dirbame ir diskutuojame dėl sprendimų, kurie mieste gerintų investicinę aplinką ir paskatintų čia kurtis naujas įmones“, – teigė A. Armonaitė.

Pasak susitikimo šeimininkų, Panevėžio švietimo centro direktorės Astos Malčiauskienės, Panevėžyje, taip susiklostė, kad pagal gyventojų skaičių yra didžiulė pramonės darbo vietų koncentracija. Kadangi Panevėžys pasirinkęs robotizacijos kryptį miestui nuolat reikia aukštos kvalifikacijos inžinierių, kurių trūksta. Todėl šį trūkumą reikia spręsti kompleksiškai – auginant ir ugdant kūrybišką kartą nuo mažens.

„Panevėžys turi didžiulį potencialą auginti investicijas ir darbo vietas. Apie tai kalbėjomės su Panevėžio LEZ atstovais, miesto meru R. Račkausku, Roquette Amilina ir Harju Elekter įmonėmis. Pastaroji gamina laivų valdymo sistemas (bepiločiams) laivams! Tačiau dienos šviesulys buvo vizitas Panevėžio STEAM centre ir Robo Lab, kuriuose lankosi kūrėjai nuo 2 iki 82 metų. Nustebino ir įkvėpė! Lietuvai reikia kūrybingų asmenybių, kurios nebijo eksperimentuoti. Tas ir ugdoma čia Panevėžio centruose. Mums reikia pramuštgalvių inžinierių ir smalsių keistuolių!“, – Panevėžio miestą gyrė ministrė.