Skip to main content

Panevėžio STEAM centre įgyvendinamas projektas „Keramika pro mikroskopą“

Menas dažnai yra laikomas mokslo priešprieša. Tačiau tik ne STEAM Panevėžys centre. Čia mokslas gali kontempliuoti per kūrybiškumo prizmę. KERAMIKA PRO MIKROSKOPĄ, tai Panevėžio miesto dailės galerija / Panevėžys Civic Art Gallery ir Panevėžio švietimo centras sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys.

Reikia suprasti keramikos technologinius aspektus, turėti chemijos pagrindų. Kai kuriose procesuose, prieš gimstant meno objektui, būtina pasidarbuoti ir atlikti laboratorinius (namų) darbus. Viena tokių technikų ir yra mokos difuzija.

GLAZŪROS PRO MIKROSKOPĄ, tai projekto tęstinė veikla kartu su Panevezio Vytauto Mikalausko menu mokykla, gimnazistai ne tik piešė Panevėžio STEAM centro biologijos ir chemijos laboratorijoje, o ir kūrė tikrus meno objektus, tyrinėjo glazūras pro mikroskopus. Turėjo progą sužinoti apie VDA studentų kūrybines ir technologinrs paieškas keramikos meno srityje ir taip pat patyrinėti įdomią keramikos dekoravimo techniką – mokos difuziją.

Džiaugiamės, kad prie projekto KERAMIKA PRO MIKROSKOPĄ prisijungė Vilniaus dailės akademijos (VDA) Keramikos katedros doc. RASA JUSTAITĖ-GECEVIČIENĖ ir menininkė NERINGA AKCIJONAITYTĖ!

Mokos difuzija – tai keramikos dekoravimo technika, kai pasitelkus chemines reakcijas ant darbo „išauginami“ medžių šakas primenantys raštai. Įspūdinga tai, kad ši reakcija trunka vos kelias sekundes, prieš akis išpaišydama nepakartojamus ornamentus. Tai keramikos kūriniams suteikia unikalumo bei dinamikos.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė. Meniškai steaminėje veikloje dalyvavo Vilniaus dailės akademijos/Keramikos katedros akademikė dr. Rasa Justaitė Gecevičienė, menininkė Neringa Akcijonaitytė, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos gimnazistai, Panevėžio švietimo centro padalinys STEAM centras!

Nuotraukos Gedimino Kartano