Skip to main content

Panevėžio STEAM centre ir robotikos centre „RoboLabas“ paminėta inžinerijos savaitė

Panevėžio švietimo centro padaliniuose – Panevėžio regioniniame STEAM centre ir robotikos centre „RoboLabas“ – visą savaitę organizuoti įvairūs inžinerijos renginiai, skirti Pasaulinei inžinerijos dienai – kovo 4-ajai – paminėti. Tai visą kovo mėnesį Panevėžyje trunkančių renginių ciklo „Inžinerija – Panevėžio DNR“ dalis.

Edukacinės šventės metu mokiniai buvo kviečiami susipažinti su inžinerija, naujausiomis jos tendencijomis, profesijos galimybėmis, skatinami suprasti technologijų, inžinerijos svarbą ir dalyvauti praktinėse užduotyse.

Kovo 4 d. robotikos centro „RoboLabas“ ir STEAM centro būrelius lankantys vaikai ir „Vilties“ progimnazijos mokinių grupė dalyvavo paskaitoje „Kuriant ateitį: inžinerija šiuolaikiniame pasaulyje ir jos neparastas vaidmuo ateityje“. Jos metu svečias, vyriausiasis inžinerinių technologijų specialistas Kęstutis Žiūra iš UAB „Harju elekter“, mokiniams papasakojo, kas yra kibernetinis saugumas, kaip tinkamai apsaugoti savo socialinių tinklų paskyras, susikurti tinkamą ir saugų – „nenulaužiamą“ elektroninio pašto slaptažodį ir paaiškino, kodėl nereikėtų ignoruoti internetinių cookies (sausainių arba slapukų). Paskaitą lektorius paįvairino smagia viktorina. Į klausimus teisingai atsakę vaikai galėjo laimėti firmines vandens gertuves.   

Šios paskaitos STEAM centre kovo 7 d. klausėsi ir Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos vyresnių klasių gimnazistai, „Vilties“ progimnazijos mokiniai. Jiems buvo pristatyta įmonė „Harju elekter“ – veiklos kryptys ir gaminiai pasaulio rinkai. Po paskaitos mokiniai keliavo į Dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorijos „Harju elekter“ kompiuterių klasę, kur susipažino su įmonės padovanota inžinerine modeliavimo programa „Solid Edge“ ir LEGO daiktų biblioteka. 

Kovo 5-ąją STEAM centro lankytojams vyko programavimo užsiėmimai „Inžineriniai sprendimai miesto struktūroje“ – šviesoforų programavimas su Micro:bit ir TPA Siemens valdikliais“ su mokomaisiais „Siemens“ valdiklių stendais, kuriuos yra padovanojusi dar viena technologinių procesų automatizavimo įmonė UAB „TPA“.

Kovo 6 dieną robotikos centro „RoboLabas“ informacinių technologijų ir robotikos mokytoja Klaudija Pelanytė vaikus pakvietė į edukaciją „Tai kas tas Omo dėsnis?“ Susirinkę Rožyno progimnazijos trečiokai aiškinosi, kas yra elektronika, mokėsi jungti elektros grandines ir dalyvavo smagiame eksperimente – susikibę už rankų sudarė gyvą elektros grandinę. 

Kovo 8-ąją robotikos centras „RoboLabas“ kartu su VILNIUS TECH suorganizavo nacionalinio mokinių čempionato „Makaronų tiltai 2024“ atranka. Į konkurą atvyko net 10 komandų iš įvairių miesto mokyklų, kurios sprendė inžinerinį iššūkį – kaip pastatyti tvirčiausią tiltą iš spagečių makaronų. Komandų statiniai buvo išbandomi vis didinant kabinamus svorius, taip nustatant, kuris iš tiltų yra tvirčiausias. Į nacionalinį finalą pateko patį stipriausią tiltą pastačiusi mokinių komanda iš Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos.