Skip to main content

Panevėžio STEAM centre mokymai aplinkosaugos tema „Klimato freska“

2024 m sausio 4 d. Panevėžio regioniniame STEAM centre pirmą kartą vyko fasilitatorių mokymai tvarumo ir klimato kaitos tema „Klimato freska“. Ši iniciatyva gimė dėl glaudaus ir sėkmingo švietimo įstaigos bendradarbiavimo su viena iš verslo partnerių AB „Roquette Amilina“.  Ši bendrovė yra viena iš didžiausių augalinės kilmės produktų gamybos įmonių Šiaurės Europoje.

Nuolat augantis žmogaus veiklos intensyvumas sukelia įvairių pokyčių planetos klimato sistemoje. Šylančio klimato kaitos procesai ne tik paveikia aplinką, bet turi pasekmių  žmonių gyvenimo būdui, ekonominiam vystymuisi ir gamtiniams ekosistemos procesams.

Pasak Panevėžio švietimo centro direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vaidos Repovienės,  atsakingos už padalinių (robotikos centro „Robolabas“ ir STEAM centro) veiklą, siekiant prasmingos ir įtraukiančios ugdymo veiklos, susijusios su klimato kaita, pokyčiais ir iššūkiais, būtina tobulinti mokytojų kompetencijas bei ieškoti būdų, kaip mokyti vaikus ir suaugusiuosius, kad jie galėtų keisti savo mąstymą: sumaniai rūšiuotų šiukšles, į darbą ar mokyklą vyktų visuomeniniu transportu, keistų požiūrį į vartojimą ir kt.

„Pernai gegužės mėnesį pirmą kartą patys išbandėme „Klimato freskos“ kortelių žaidimą. Žaidimas paremtas mokslininkų komisijos parengtomis klimato kaitos ataskaitų išvadomis.  „Klimato freskos“ žaidimas sudėtingus reiškinius, susijusius su šiltnamio efektu, padeda aiškiau ir lengviau suprasti. Informacija pateikiama kūrybiškai, vizualiai ir interaktyviai“, – teigia Vaida Repovienė, Panevėžio švietimo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Tvarus vystymasis yra vienas iš „Roquette“ įmonių grupės prioritetų, todėl savo tvarumo iniciatyvas įmonė jau taiko daugiau nei dešimtmetį.

„Ši iniciatyva mums yra prasminga, nes pedagogams suteikiami efektyvūs įrankiai, kad jie galėtų įtraukiančiu būdu mokyti visuomenę šiuo svarbiu visam pasauliui klausimu. Mes tikime, kad ši investicija į švietimą yra būtina tvariai ateičiai ir prisidės prie sąmoningos visuomenės ugdymo“, – džiaugiasi Laima Čigriejūtė-Vitkauskienė, AB „Roquette Amilina“ komunikacijos ir ryšių su visuomene vadovė.

Panevėžio pedagogų bendruomenei mokymus vedė „Climate Fresk Lietuva“ lektorė Justina Markevičienė. Mokymus mokytojams padovanojo „Roquette“ grupės įmonė „Roquette Amilina“.  Tikrais moksliniais faktais paremto žaidimo „Klimato freska“ fasilitatoriais tapo 9 pedagogai.