Skip to main content

Panevėžio STEAM centre paaiškėjo Pasaulio robotikos olimpiados „WRO Junior 2023“ nacionalinio finalo nugalėtojai

Panevėžio regioniniame STEAM centre, birželio 17 d. vyko Pasaulio robotikos olimpiados „WRO Junior 2023“ nacionalinis finalo etapas. Varžybose susirungė 9-nios mokinių (11-15 m.) komandos iš Kauno, Klaipėdos, Utenos ir Alytaus miestų. WRO (World Robot Olympiad) teisėjavo tarptautinė teisėjų komisija iš Vengrijos, Latvijos ir Lietuvos.

Nacionalinio finalo nugalėtojais šiemet tapo mokinių komanda „LegoRob inžinieriai“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro. Antros vietos nugalėtojai „Mažvydo inžinieriai“ iš Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos, trečią vietą užėmė „Sugalvosim“ komanda iš Klaipėdos Baltijos gimnazijos.

Pirmą kartą Lietuvoje organizuotas nacionalinis WRO Junior finalo etapas nenuvylė tarptautinės teisėjų komisijos narių. Svečiai buvo sužavėti Panevėžio STEAM centro infrastruktūra, puikiomis galimybėmis organizuoti panašaus lygio varžybas ir profesionaliu darbuotojų pasiruošimu.

Pasaulinė robotikos olimpiada WRO RoboMission Junior yra vienas iš WRO varžybų etapų, kurie kasmet vyksta įvairiose pasaulio šalyse. Šiemet, jis pirmą kartą vyko ir Lietuvoje Panevėžio regioniname STEAM atviros prieigos centre. Varžybų tikslas – ugdyti mokinių gebėjimus programuoti ir valdyti robotus, bei pademonstruoti kūrybiškumą sprendžiant įvairius uždavinius, siekiant didinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą robotika ir mokslu.  

RoboMission varžybų metu komandų robotai sukonstruoti iš originalių LEGO detalių turėjo vykdyti misijas specialiame užduočių lauke. Šiemet komandų robotai turėjo padėti įrengti povandeninę infrastruktūrą pasauliniam interneto duomenų tinklui. Nugabenti povandeninius laidus bei serverio objektus iš laivų statyklos į jungties lizdus ir aktyvuoti atviroje jūroje esančias saulės baterijas.  

Mačai truko po 2 minutes, jų metu komandų sukonstruoti ir užprogramuoti robotai užduotis turėjo atlikti savarankiškai. Komandos robotus konstravo naudodamos tuos pačius komponentus. Taip sulyginamos komandų galimybės – šiose varžybose viską lemia komandų kūrybiškumas ir užsispyrimas, o ne konstravimo detalių prieinamumas.

Pasaulio robotikos olimpiada yra tarptautinio lygio varžybos, kurios skatina moksleivius domėtis mokslu, inžinerija ir technologijomis. Olimpiados tikslas yra ugdyti komandinio darbo, programavimo, kūrybiškumo ir technologinius įgūdžius.