Skip to main content

Panevėžio STEAM centre „Solid Edge“ modeliavimo programa: inžinerininis kūrybos pasaulis STEAM centro lankytojams

Dalinamės ir džiaugiamės puikiu inžineriniu įrankiu „Solid Edge“ modeliavimo programa, kurią Panevėžio STEAM centrui kartu su kompiuterių klase DI laboratorijoje padovanojo UAB „Harju elekter Lithuania“.

Susipažinti ir išmokti dirbti su šia programa centro mokytojus moko įmonės deleguotas lektorius Žilvinas Paškauskas.  

„Solid Edge“ – iš ties profesionali inžinerinės programos sistema, kuri yra puikus pasirinkimas mokiniams, norintiems išmokti ir įgyti įgūdžių dirbant su 3D modeliavimu, konstravimu ir inžineriniais projektavimo sprendimais. Modeliavimo programa suteikia visas galimybes kurti įvairias inžinerines dizaino konstrukcijas, pradedant nuo paprastų mechanizmų ir baigiant sudėtingais mašinų ar įrenginių modeliais.

Tikimės, kad mokymus išklausę ir praktiškai išbandę mokytojai žinias pritaikys  mokiniams, kurie dar lengviau ir paprasčiau galės kurti realistiškus 3D modelius, stengdamiesi perteikti savo idėjas ir koncepcijas.

Kaip tikina Žilvinas, vienas iš „Solid Edge“ inžinerinės programos pranašumų yra lengvai suprantamas vartotojo sąsajos dizainas. Tai reiškia, kad net ir pradedantys mokiniai gali greitai įsisavinti pagrindinius funkcionalumus ir pradėti kurti savo projektus be didelių sunkumų. Be to, programa siūlo gausų mokymosi medžiagų ir instrukcijų rinkinį, kuris padeda greitai ir nesunkiai išmokti naudotis funkcijomis.

Ši programa ne tik suteikia mokiniams puikią galimybę išplėsti savo inžinerinius įgūdžius, bet ir paruošia juos ateities karjerai inžinerijos srityje.

„Solid Edge“ naudoja pažangias inžinerines technologijas, kurios yra plačiai naudojamos pramonėje, todėl mokytojams ir mokiniams įgytos žinios suteiks nemenkų pranašumų.

DI laboratorijoje išbandyti programinę modeliavimo programą gali ir mažesnieji tyrinėtojai.

Štai jaunųjų STEAMerių klubo lankytojai išmėgino ir dar vieną „Harju elekter“ programos įrankį – LEGO biblioteką. Būrelį lankantys mokiniai virtualioje erdvėje turėjo galimybę išrinkti ir atgal sudėti droną bei visureigį. Mokytoja džiaugiasi, kad tokios veiklos metu vaikai ugdo skaitmenines ir technologines kompetencijas, inžinerinį mąstymą.