Skip to main content

Panevėžio STEAM centre vaikų vasaros stovykla „Eureka!“

2023 m. birželio 19–23 ir 23–29 d. praūžė dar viena nereali iššūkių ir atradimų kupina stovykla „Eureka!“. Stovyklos veiklas organizavo Panevėžio švietimo centro padaliniai – RC „RoboLabas“ ir Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras. Dalyvaudami skirtingose veiklose vaikai kartu su specialiųjų poreikių vaikais iš Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos pasisėmė naujų žinių bei patyrė neišdildomų įspūdžių visiems metams.

Buvo lavinamos robotikos bei STEAM žinios ir gebėjimai: vaikai konstravo ir litavo, programavo, sukūrė net paparčio žiedą, kuris švyti tamsoje, atliko mokslinius tyrimus pasitelkdami chemijos, fizikos, IT žinias, gamino vonios burbulus, žaidė asmenybę auginančius ir ugdančius žaidimus, lietuvišką ir archaišką „Ripkos“ žaidimą žaisti mokė Valdemaras Liudvinavičius iš Ėriškių kultūros centro, vyko į edukaciją „Super Garden“ įmonėje, tyrinėjo vandenį iš skirtingų šaltinių, lankėsi „Aukštaitijos vandenyse“, žygiavo pėsčiomis į Kultūros ir poilsio parką, gamino ledus naudodami skystą azotą.

Be to, stovyklautojai kasdien aktyviai leido laiką lauke: žaidė komandinius judesio žaidimus. Stovyklos veiklų metu vaikams buvo sudarytos sąlygos geriau pažinti save, mokytis gerbti save ir kitus, susipažinti su inžinieriaus, programuotojo, chemiko ir kt. specialybėmis, ugdytis bendradarbiavimo ir komandinio darbo gebėjimus, kurti projektus, kurie turėtų apčiuopiamą rezultatą.