Skip to main content

Panevėžio STEAM centro metodininkai dalyvavo tarptautiniame ERASMUS+ projekte

2021 m. lapkričio 23-24 dienomis Estijoje, Kuresarės gimnazijoje vyko tarptautinis ERASMUS+ projekto partnerių susitikimas “THINK INSIDE THE BOX! A METHODOLOGICAL STEAM TOOLKIT FOR SCHOOLS”.

Susitikimo metu projekto partneriai pristatė metodinės medžiagos testavimo su mokiniais ir mokytojais rezultatus, o kolegos iš Rumunijos mokytojų ir mokinių grįžtamojo ryšio rezultatus.

Šiltas susitikimas buvo rezultatyvus. Partneriai diskutavo apie metodinių aprašų ir grįžtamojo ryšio klausimynų tobulinimo galimybes, bei sutarė dėl pakartotinio metodinės medžiagos testavimo lūkesčių.

Panevėžio švietimo centro padalinio Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro komanda, kartus su kitais projekto partneriais iš  Lietuvos – VGTU inžinerijos licėjaus ir VšĮ ,,Robotikos mokykla“ nariais numatė parengti ir įgyvendinti dvi ilgalaikes mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas. Jų tikslas – mokytojų kūrybiškumo ir inžinerinės kompetencijos tobulinimas, siekiant efektyvinti teorinių žinių įsisavinimą ir pritaikymą praktikoje atliekant patyriminę veiklą, kurioje ugdomas analitinis mąstymas, kompleksinis problemų sprendimas, kognityvinis lankstumas, gebėjimas taikyti dizaino mąstysenos metodo principus, bei skatinamas kūrybiškas probleminių klausimų kėlimo ir sprendimo būdas. 

Gruodžio mėnesį buvo akredituotos dvi ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos: ,,Iššūkis dėžutėje: metodinio STEAM priemonių rinkinio 5-8 klasėms taikymo gairės” ir ,,Iššūkis dėžutėje: metodinio STEAM priemonių rinkinio I-IV gimn. klasėms taikymo gairės”

2022 m vasario 12 d. VGTU inžinerijos licėjuje vyko pirmieji šių programų mokymai. Juose dalyvavo  per 40 įvairių STEAM srities dalykų mokytojų iš Vilniaus, Panevėžio, Kauno, Jonavos, Elektrėnų, Naujosios Akmenės. Daugiau informacijos apie įvykusius mokymus nuorodoje: https://www.facebook.com/steampanevezys/posts/142548128232967

Viešėdami Estijoje, projekto partneriai turėjo galimybę susipažinti su Kuressaares gimnazijos bendruomene, edukacinėmis erdvėmis, „FabLab“ erdve. Gimnazijos atstovai supažindino su metodika, naudojama mokinių neformaliojo ugdymo veiklų bei  aktyvaus laisvalaikio užėmimų organizavimui.

Beje, ar žinojote, kad Saremo salose mokėjimas plaukti yra privalomas, todėl visi mokiniai lanko baseiną tam, kad įgytų plaukimo įgūdžių! Dalinamės akimirkomis ir smagia patirtimi.