Skip to main content

Panevėžio STEAM centro mokiniai lankė būrelius

Panevėžio STEAM centras pristato būrelių veiklas, kaip sekėsi mokiniams ir užsiėmimų vadovams visus mokslo metus, kokie eksperimentai buvo ir kokias patyrimines keliones vaikai patyrė lankydami Panevėžio švietimo centro 2022-2023 m. m. neformaliojo švietimo veiklas.

STEAM centro biologijos ir chemijos laboratorijos metodininkė Lina Janušauskienė mėgstantiems eksperimentuoti mokiniams siūlė lankyti gamtamokslį būrelį „Eureka!“.

Šio būrelio nariai domėjosi moksliniais dalykais – gilino žinias, dalinosi patyrimais, įspūdžiais, tyrinėjo chemines bei augalines medžiagas, mikroorganizmus, kūrė ir analizavo. O svarbiausia mokėsi džiaugtis, improvizuoti, būti atvirais, nuoširdžiais, gebančiais veikti ir priimti sprendimus bei pasitikėti savo jėgomis.

Štai vienas iš būrelio užsiėmimų: vaikai pasėjo įvairių veislių salotas ir naudodamiesi hidroponiniu STEAM centro šiltnamiu jas augino. Du mėnesius salotos augo, kol išaušo ta diena, kai derlių pagaliau buvo galima nuimti.

Salotų eksperimentas. Nuskintas salotas vaikai turėjo ne tik pasverti, bet ir ištirti – suskaičiuoti bendrą salotų lapų plotą. Vaikai salotas įvertino organaleptiškai – turėjo nustatyti koks salotų skonis, spalva, kvapas ir įvertinti bendrą išvaizdą. Taip pat atliko cheminę augalų analizę: nustatė nitritus, nitratus, pH ir atliko plonasluoksnę pigmentų chromatografiją. Aiškinosi kokių pigmentų yra salotų lapuose.

Eksperimento išvados: gautų rezultatų aptarimas, kurios salotos užaugo greičiausiai, davė didžiausią derlių ir sukaupė mažiausiai nitratų. Vaikai išsiaiškino ir kuri salotų veislė vis tik tinkamiausia auginti hidroponikos metodu.