„Jaunųjų STEAM‘erių“ klubo mokiniai (mokytoja Simona Stasiūnienė) dalyvavo prestižiniame „The Best of GLOBE Europe and Eurasia 2025“ renginyje, kuriame savo mokslinius tyrimus pristatė vaikai iš visos Europos ir Eurazijos. Jaunųjų tyrėjų komandos darbas „Less grey, more green“ pelnė prizą kategorijoje „Climate Action“!
Nuo rugsėjo mėnesio „Jaunųjų STEAM‘erių“ klubo mokiniai prisijungė prie NASA remiamos tarptautinės GLOBE programos ir atliko išsamų tyrimą apie karščio salų reiškinį. Mokiniai atliko temperatūrų matavimus skirtinguose žemės paviršiuose pagal GLOBE protokolą, analizavo surinktus duomenis ir, pastebėję karščio saloms būdingus temperatūrų skirtumus, teikė siūlymus, kaip būtų galima atnaujinti nenaudojamas asfalto aikšteles. Siekdami vizualizuoti savo idėjas, jie piešė eskizus, naudodami dirbtinio intelekto įrankius, kūrė aikštelių atnaujinimo koncepcijas, projektavo 3D pavėsinių bei pakeliamų lysvių modelius, juos spausdino ir rengė aikštelių apželdinimo maketus.
Projektą tarptautinei bendruomenei anglų kalba pristatė Dominykas Brilvicas, Adelė Arelytė ir Emma Palaitytė. Mokiniai pasirinko inovatyvų būdą – „ArcGIS Story Map“ platformą – savo tyrimui pateikti. Peržiūrėti jų interaktyvų projektą galite šiame puslapyje: https://shorturl.at/VUVUB
Mokinių darbą įvertino NASA atstovas Peter Falcon, taip pat GLOBE programos mokslo edukacijos pareigūnė ir pavaduojanti šalies koordinatorė Toshka Barnardo van Eyk. Komisijos nariai įvertino jaunųjų mokslininkų profesionalumą ir kūrybiškumą! Už savo tyrimą ir jo pristatymą mokiniai bus apdovanoti GLOBE programos mokslinių tyrimų reikmenimis.
Sveikiname talentingus mokinius ir dėkojame mokytojai Simonai Stasiūnienei už atsidavimą ir gebėjimą įkvėpti jaunąją kartą. Mokytojos ir jos vaikų pastangos ir kūrybiškumas daro pasaulį žalesnį!
Renginio akimirkos:
- https://www.youtube.com/watch?v=WFE4pappBQU
- https://www.youtube.com/watch?v=h0TqbUAIwJA
- https://www.youtube.com/watch?v=hN1mtQKuhoc







