Skip to main content

Prabėgo STEAM vaikų vasaros stovykla

Birželio 25-28 dienomis Utenos STEAM centras šurmuliavo. Biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT ir astrofizikos-aerokosmonautikos laboratorijas buvo užėmę 10-13 metų amžiaus smalsuoliai.

Pirmąją stovyklos dieną tyrinėjimai vyko biologijos-chemijos ir astrofizikos-aerokosmonautikos laboratorijose. Čia gimė ir kūrėsi muilai, tatuiruotės, sapnų gaudyklės ir piešiniai ant stiklo, į erdvę kilo raketos. Mokiniai aktyviai pažindinosi su laboratorijų erdvėmis, mezgė draugystes ir ugdė jaunųjų tyrinėtojų smalsumą.

Antroji diena prasidėjo įvairiausių instrumentų skambesiu, po kurio vaikai pasileido į robotikos-IT bei astrofizikos-aerokosmonautikos laboratorijas. Čia testavo skirtingus raketų paleidimo į kosminę erdvę būdus ir varžėsi, kieno sukonstruota raketa nuskris toliausiai. Kitoje laboratorijoje pasitelkę į pagalbą gravitaciją, siekė sukurti kuo ilgesnę rutuliuko riedėjimo trasą, piešė 3D pieštukais ir kūrė žaidimus.

Trečioji diena buvo kupina naujų patirčių. Svečiuose turėjome garsų gaudytoją Audrių, atvėrusį ausis garsams, kurių negirdime. Popiet jaunieji kūrėjai galėjo rinktis, ar kurti žaidimus su ILapė lektorėmis, ar konstruoti savo pirmąjį ekologišką automobilį bei surengti jų lenktynes.

Stovyklą užbaigėme iššūkiu: ekspedicija į Ąžuolijos draustinio mokomąjį gamtos taką ir netoliese esantį Utenos žirgyną. Žygiavome su tikslu pažinti supančią aplinką ir į ją žiūrėti su pagarba bei smalsumu. Jaunieji tyrinėtojai mokėsi, jog tokie žygiai ugdo žmogaus valią, ryžtą bei atsakomybę, kurie yra svarbūs ne tik kasdienybėje, bet ir siekiant mokslo aukštumų. Taip pat Ąžuolijos parko žemelėje su stovyklautojais pasodinome biologijos-chemijos laboratorijoje išaugintus ąžuoliukus. Tikimės, kad jie užaugs į didelius ir galingus medžius Pasistiprinę apsilankėme žirgyne, kur sužinojome visokių įdomybių apie žirgų kasdienybę, jų pomėgius bei krečiamas išdaigas.

Ačiū visiems buvusiems šios vasaros stovykloje ir taip šauniai įveikusiems metodininkų paruoštas užduotis bei iššūkius. Tikimės susitikti ir kitais metais!

STEAM vaikų vasaros stovyklą iš dalies finansavo Utenos rajono savivaldybė.