Skip to main content

Praūžė vaikų vasaros poilsio stovykla „STEAM atostogos“

Birželio 19-23 d. Tauragės STEAM atviros prieigos centras buvo pilnas vaikų šurmulio. Jaunieji tyrinėtojai susirinko į vaikų vasaros poilsio stovyklą „STEAM atostogos“. Žaidė įvairius susipažinimo žaidimus, pynė draugystės apyrankes bei linkėjimų voratinklį, gamino sapnų gaudyklę. Mokėsi kristalų auginimo paslapčių, tobulino mikroskopavimo įgūdžius, džiaugėsi mechatronikos/IT laboratorijos siūlomomis veiklomis. Iš druskos tešlos mokiniai lipdė savo sugalvotas figūras, jas džiovino ir dažė. Tyrė vandens kokybę ir darė išvadas.

Vaikai dalyvavo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ edukacijoje „Raganavimas“, sužinojo įvairių senovės pasakojimų apie raganas ir velnius, „kaštavojo“ spygliuočių arbatą, užsiėmė burtais. Tauragės profesinio rengimo centre „matavosi“ kelias profesijas ir iškėlė sau klausimą „Ar aš galėčiau būti inžinieriumi?“.

Judrią ir smagią valandėlę mokiniai leido su Tauragės r. sav. visuomenės sveikatos biuro specialistėmis.

Paskutinę dieną vainikavo išvyka į Varnių regioninį parką. Mokiniai lankėsi lankytojų centre, klausėsi įvairių pasakojimų, atliko užduotis, žaidė žaidimus. Praktiškai veikti privertė  edukacija „Geometrijos pamoka gamtoje“. Išvyką baigėme aplankydami Medvėgalio kalną.

Stovyklos metu mokiniai stiprino gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos žinias, ugdėsi kantrybę, komandinio darbo įgūdžius, bendravimą ir bendradarbiavimą, buvo skatinami „įjungti“ kūrybiškumą, vaizduotę, kritinį, erdvinį ir analitinį mąstymą.