Skip to main content

STEAM penkiakovės atgarsiai

Spalio 27 d. vykusia STEAM penkiakove savo veiklą pradėjo regioniniai STEAM atviros prieigos centrai. Žemiau tiesiogiai pateikiame nuotaikas iš kiekvieno centro.

Spalio 27 d. vykusia STEAM penkiakove savo veiklą pradėjo regioniniai STEAM atviros prieigos centrai. Žemiau tiesiogiai pateikiame nuotaikas iš kiekvieno centro.

Panevėžys

Šventinė nuotaika ypatinga tapo dar ir tuo, kad organizuotos penkiakovės varžybose net dvejose rungtyse panevėžiečių komandos pelnė garbingas prizines vietas. Sėkmingą varžybų startą davė šios rungties organizatorės: Simona Stasiūnienė ir Irena Maliukevičienė. MBotų robotų kovoje susumavus galutinius taškus 1-os vietos nugalėtojais tapo Panevėžio „Vilties“ progimnazijos vaikų komanda su „Amfibija“, kurią tiksliai ir užtikrintai vairavo Danas Stankevičius ir Lukas Bareikis. O taip pat, valio tariame ir 2-os vietos laimėtojų komandos „GG“ mokiniams: Kristupui Žemaičiui ir Simui Ulinskui. Vibro vabaliukų konstravimo iššūkį mokiniams vedė metodininkė Lina Tamošiūnaitė ir absoliučiais šalies čempionais tapo dar viena panevėžiečių komanda. Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos mokiniai: Ema Gedvilė ir Armandas Čepurna sukonstravę spalvingą „Skunką“ niekam nepaliko šansų ir šovė tiesiai į 1-os vietos nugalėtojų gretas. O tos pačios mokyklos mokiniai: Nojus Tarailis ir Titas Zlotkus su vabaliuku „Celofanas“ užlipo ant trečios vietos nugalėtojų pakylos. Likusių rungčių penkiakovės iššūkius – kaip „Pixel Art“ sėkmingai įveikė dirbtinio intelekto laboratorijos metodininko Donato Bakšio vadovaujami „Minties“ gimnazijos gimnazistai. STEAM centro chemijos laboratorijos metodininkė Lina Janušauskienė 5-sios gimnazijos moksleiviams užtaisė tikrą cheminį užtaisą – mozaikos dėlionę iš nuspalvintų dirbtinių ikrų. O Panevėžio STEAM centro metodininkas Algirdas Veversis Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniams surengė entuziastingą balionu varomo automobilio konstravimo iššūkį.

Šiauliai

Šiaulių regiono mokiniai ir mokytojai, atlikdami komandines kūrybines užduotis, varžėsi penkiose rungtyse. Iššūkiui Vibro vabaliukų lenktynės pakvietė metodininkė Diana Leskovienė. Lyderiai šioje rungtyje Šiaulių STEAM centre buvo Stasio Šalkauskio gimnazijos mokinių komanda „Languoti marškiniai“, kurią sudarė Ignas Nacys ir Alantas Dimsta.

Inžinerinio mąstymo ir supratimo apie pagrindinius judėjimo dėsnius bei planavimo, kūrybinio mąstymo, smulkiųjų motorinių įgūdžių pareikalavo Balionu varomos mašinos iššūkis. Jį pristatė metodininkė Irma Glincerienė. Iššūkio nugalėtoju Šiaulių STEAM centre tapo Šiaulių Ragainės progimnazijos mokinys Domas Sušinskis, pagaminęs mašiną „Purpurinė gyvatė“.

Į trečiąjį iššūkį Cheminė mozaika pakvietė metodininkė Ilona Kerienė. Chemijos, matematikos žinių bei susikaupimo pareikalavęs iššūkis atskleidė ne tik gerus mokinių darbo planavimo įgūdžius, bet ir meninius gebėjimus.  Greitai ir teisingai atlikti skaičiavimus, pagaminti tirpalus ir „ikriukus“ bei sudėlioti STEAM logotipo mozaiką geriausiai pavyko Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos komandai „A+”, kurią sudarė Gabrielė Strodovskytė, Rūta Guginytė, Neda Sirvidaitė ir Meda Kiršytė.

Įnirtingoms Robotų kovomsstartą davė metodininkas Giedrius Stugas. Iššūkio nugalėtojais Šiaulių STEAM centre tapoKuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos komanda “M&K”.

Erdvinis ir loginis mąstymas atsiskleidė PixelArt iššūkyje, į kurį pakvietė Giedrius Brūžas. I-ąją vietą Šiaulių STEAM centre ir II-ąją vietą respublikoje užėmė Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinys Erikas Bijeikis.

Tauragė

Pagaliau STEAM atviros prieigos centrų tinklo idėja tapo realybe. Džiaugiamės, kad Tauragė tapo miestu, kuriame įsikūrė vienas iš 7 regioninių STEAM atviros prieigos centrų. STEAM centro veiklos bus skirtos ne tik Tauragės, bet ir Jurbarko, Šilalės bei Pagėgių mokyklų mokiniams.

STEAM centrų tinklo veiklos pradžios šventė buvo ypatingai džiugi. Tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos laboratorijoje susirinkus šventės dalyviams ir svečiams, dalyvavome bendrame teletilte su  kitais centrais ir siuntėme džiaugsmingą bangą nuo Jūros upės visai Lietuvai. Vėliau, persikėlę į STEAM centro fojė, sulaukėme daugybės įkvepiančių sveikinimų, linkėjimų bei dovanų. Po oficialios dalies STEAM centro laboratorijose startavo STEAM penkiakovė, į kurią entuziastingai įsitraukė ne tik pakviesti mokinukai, bet ir svečiai. 

,,Ikriukų” rungčiai vadovavo gamtamokslinės laboratorijos metodininkė Žydrė Danusienė ir laborantė Galina Naryškina, užduotį kantriai ir atsakingai atliko jungtinės ,,Versmės” gimnazijos mokinių ir svečių komandos. Geriausiai sekėsi ,,Žvirblių” komandai, kuri dirbo labai kruopščiai, o ,,Pikselių” komanda stebino kūrybiškumu.

,,Voriukus” konstravo ir su jais rungtyniavo jungtinės ,,Aušros” progimnazijos mokinių bei svečių komandos, o rungčiai vadovavo mechatronikos laboratorijos metodininkas Darius Jakaitis. Buvo linksma stebėti ,,voriukų” varžybas: vieni keliavo į priekį, kiti vinguriavo, o treti sukosi ratu, bet emocijos ir varžybų nuotaika buvo kuo puikiausia. Didžiausią atstumą įveikė ,,Lorų” komandos ,,voriukas”, o jam mažai nusileido ,,Puikiųjų” komanda, kurioje ,,voriuką” gamino mokytojai.

Balionu varomos mašinėlės rungtyje dalyvavo ,,Aušros” progimnazijos mokinių komandos. Šiai rungčiai vadovavo mechatronikos laboratorijos metodininkas Antanas Kiniulis.  Mokiniai ne tik atsakingai ir kruopščiai konstravo mašinėles, bet ir išradingai jas papuošė. Vyko didelio žiūrovų  palaikymo sulaukusios varžybos. ,,Supergreičio”, ,,Saulyčių” ir ,,Boružių” komandoms trasoje sekėsi geriausiai.

Makeblock ,,Ultimate 2.0” robotų kovos ,,Versmės“ gimnazijos mokiniams po ,,Ikriukų“ rungties pasirodė labai patrauklios ir gana lengvos. Užduočiai vadovavo metodininkas Darius Jakaitis, o geriausiai sekėsi ,,Šepečių“ komandai, jų valdomas robotas judėjo tiksliausiai ir greičiausiai. 

,,Pixel Art” užduotis – STEAM penkiakovės linkėjimai – iškeliavo į Tauragės regiono mokyklas, lauksime užduoties rezultatų, klausimų ir atsiliepimų iš mokinių bei mokytojų. 

Dėkojame visiems, kurie atvyko, dalyvavo bei prisidėjo, rengiant STEAM centrų tinklo veiklos pradžios renginį. Ačiū tariame ,,Edulando” komandai, kuri pagyvino mūsų šventę. Visiems linkime sėkmingos ir prasmingos pažinimo kelionės, kurioje nesibaigiantys atradimai, painios mįslės ir netikėti atsakymai įkvėps naujiems siekiams, tikslams ir kūrybai.