Skip to main content

Švęskime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną prasmingai!

Panevėžio STEAM centre Kovo 11-ąjai – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų portretų paroda pavadinimu „20 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų“. Šie kūriniai, tai panevėžietės Paulinos Sutkutės darbas, sukurtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Visi dvidešimt 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašiusių Signatarų sukurti piešimo pieštuku technika, kuri reikalauja didelio kruopštumo, tikslumo ir kantrybės. Grafinio dizaino studijas Anglijoje baigusi jauna menininkė netrukus grįžo į Lietuvą ir pasirinko gyventi bei dirbti Vilniuje.  

Portretus mergina nupiešė būdama Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos abiturientė dar 20218 m. įsitraukusi į Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtą akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Kurdama mergina gilinosi į signatarų biografijas. Veidus piešė iš senų fotografijų, kurios dažniausiai buvo gana nekokybiškos, išblukusios, todėl kūrybos procesas buvo gana ilgas ir sudėtingas.

Net porą metų ši paroda keliavo po Lietuvą – įvairias įstaigas ir institucijas. Dabar Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga signatarų portretus gali apžiūrėti ir Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro lankytojai.