Skip to main content

Telšiuose įvyko pirmoji respublikinė STEAM gamtos mokslų mokytojų stovykla

Šių metų rugpjūčio 23-25 dienomis Telšiuose įvyko respublikinė STEAM gamtos mokslų mokytojų stovykla. Pagrindinis stovyklos tikslas buvo supažindinti gamtos mokslų mokytojus su STEAM veiklos turiniu, organizuojant gamtos reiškinių tyrinėjimą šiuolaikiniais tyrimo metodais gamtamokslinėje laboratorijoje.

Stovykla suorganizuota bendradarbiaujant Lietuvos chemijos mokytojų asociacijai ir   Telšių STEAM atviros prieigos centrui. Pagrindinė stovyklos iniciatorė – Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja ekspertė Rasa Žemaitaitienė.

Į gamtos mokytojų stovyklą iš Telšių, Vilniaus, Kauno, Plungės ir kitų Lietuvos miestų susirinko 25 biologijos, fizikos ir chemijos mokytojai. Iš kitų miestų atvykę dalyviai buvo apgyvendinti Telšių senojo vienuolyno ir vyskupijos kurijos patalpose.

Pirmą kartą Telšiuose vykusios STEAM stovyklos metu mokytojai atliko praktinius darbus, kurių metu kūrė kremus bei praktiškai išbandė PGR ir DNR elektroforezės metodus Telšių STEAM atviros prieigos centro Gamtamokslinėje laboratorijoje.

Mokytojai taip pat išsiaiškino modernių tyrimo metodų – polimerazės grandinines reakcijas (PGR) ir elektroforezės principus. Tyrinėjant gamtos reiškinius, organizuojant tikslines VU dr. specialistų ir gamtos mokslų mokytojų diskusijas, dalyviams buvo pristatytas šių metodų pritaikymas.

Tikimasi, kad praktinių veiklų įgūdžiai bus panaudojami ugdymo proceso tobulinime, planuojant ir įgyvendinant atnaujintas vidurinio ugdymo bendrąsias programas.

Stovyklos metu susirinkę mokytojai ne tik dirbo laboratorijoje, bet ir apsilankė Germanto kraštovaizdžio draustinyje, jiems suorganizuota ekskursija po Telšius.

Paskutiniąją stovyklos dieną įvyko refleksija, kurios metu mokytojai pasidalino patirtimi bei įžvalgomis apie vykusius mokymus. Spalio  11 d. mokytojai bus kviečiami į internetinį ,,Zoom“ susitikimą ir aptars, kaip jiems sekėsi išbandyti ir pritaikyti įgytas žinias savo vedamose pamokose.

STEAM gamtos mokslų mokytojų stovykla
STEAM gamtos mokslų mokytojų stovykla
STEAM gamtos mokslų mokytojų stovykla
STEAM gamtos mokslų mokytojų stovykla