Skip to main content

Tradicinio ir robotų krepšinio dvikova Panevėžyje: unikalus turnyras sujungė sportą ir technologijas

Panevėžio miestas birželio 12 dieną tapo neįprastos sporto šventės epicentru. Tradicinio krepšinio ir robotų krepšinio dvikova subūrė aštuonias ryžtingai nusiteikusias komandas, kurios varžėsi dėl geriausiųjų titulo. „Šis turnyras unikalus ne tik tuo, kad sujungia tradicinį ir robotų krepšinį, bet ir tuo, jog jis pirmas toks Panevėžyje, o tikriausiai ir Lietuvoje“, – sakė Vaida Repovienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Panevėžio robotikos centro „Robolabas“ ir regioninio STEAM atviros prieigos centro padaliniams.

Renginys buvo skirtas ne tik išsiaiškinti stipriausius, bet ir skatinti bendruomenės susitelkimą, sujungiant sportą bei inžineriją. Panevėžyje vykęs turnyras pritraukė krepšinio bei technologijų entuziastus, kurie galėjo parodyti savo kūrybiškumą ir sukauptas žinias.

Robotų krepšinio taisyklės

Nors tradicinio krepšinio taisyklės daugeliui lietuvių yra gerai žinomos, robotų krepšinis reikalauja specifinių žinių. Tokio tipo krepšinis žaidžiamas naudojant telefonus arba planšetinius kompiuterius, kuriuose įdiegta robotų valdymo programa. Komandos išsitraukia savo spalvą ir stengiasi sumesti kuo daugiau tos spalvos kubelių į krepšį. Kiekvieno įmesto kubelio vertė 3 taškai. Žaidimo laikas stabdomas, jei kažkuri komanda sumeta visus kubelius arba baigiasi kėlinio laikas.

Turnyro rezultatai ir apdovanojimai

Po įnirtingos ir kvapą gniaužiančios kovos paaiškėjo prizininkai. Trečiąją vietą užėmė „Nugalėtojai“, o antrąją vietą iškovojo „PRSSG Girls“ komanda. Garbingąją pirmąją vietą pelnė „PRSSG Boys“ komanda. Dalyviai apdovanoti prizais, medaliais bei taurėmis. Organizatoriai džiaugėsi dalyvių įsitraukimu ir varžybų sėkme, kuri pranoko lūkesčius.

Organizatoriai ir rėmėjai

Varžybas organizavo ir jų vykdymą koordinavo Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sporto skyrius bei Panevėžio švietimo centro padaliniai – Panevėžio robotikos centras „RoboLabas“ ir STEAM centras. Prie renginio taip pat prisidėjo Panevėžio „Minties“ gimnazija.

Šis turnyras neabejotinai paliko gilų įspūdį tiek dalyviams, tiek žiūrovams. Panevėžys dar kartą įrodė, kad inovatyvūs renginiai gali pritraukti įvairių interesų žmones ir suteikti jiems galimybę bendradarbiauti bei mokytis vieniems iš kitų.