Skip to main content

Utenos regioninio STEAM atviros prieigos centro viešinimo renginyje visuomenė pakviesta veiklas išmėginti praktiškai

Spalio 7 d. Utenos regioninio STEAM atviros prieigos centro kolektyvas sukvietė moksleivius, švietimo ir valdžios atstovus bei plačiąją visuomenę į centro veiklos viešinimo renginį, kurio metu išsamiai pristatė vykdomą veiklą.

Po ekskursijos ir praktinių pamokų visus susirinkusius pasveikino Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė. Papasakojusi, kokį kelią teko nueiti, kad senasis Utenos dvaras būtų prikeltas naujam gyvenimui, ji pristatė į renginį susirinkusius svečius.

Sveikindamas naujojo STEAM centro bendruomenę, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas prisipažino, kad buvo tarp tų žmonių, kurie į viską žiūrėjo atsargiai, abejodami, ar investicijos atsipirks, bet, kaip sakė, argumentų kalba galiausiai jį įtikino, o dabar jau galima džiaugtis rezultatu.

„Noriu pasidžiaugti, kad vienas seniausių, vienas svarbiausių statinių Utenos švietimo istorijai šiandien atgimsta pagal savo prigimtį. Kaip humanitaras, nesu linkęs sutikti su pramonininkais, kad Lietuvai gana šokti ir dainuoti, manau, kad kūrybines industrijas ir ypač turizmą protingai naudojant galima iš to gyventi, – kalbėjo meras. – Bet galvoju, kad šis centras labai reikalingas. Aš baigiau mokyklą nepažindamas natų. Apie dangaus kūnus šiek tiek žinojau – mėnulį žinojau, saulę. Tai yra visiškas neraštingumas. Iš mūsų atėmė svarbius pagrindus. Todėl džiaugiuosi, kad šios kartos vaikų, jaunimo laukia kitoks kelias.“

Pasveikinti Utenoje veiklą pradėjusio STEAM centro komandos atvyko ir svečių iš Vilniaus – asociacijos „Linpra“, atstovaujančios Lietuvos inžinerijos ir technologijų centro interesams, atstovės. Viešnios sakė palaikančios glaudžius ryšius su visais Lietuvos STEAM centrais ir nuo pat pradžių labai skatinusios šią idėją.

„Linpros“ prezidentas kaip vieną iš prioritetinių veiklų išskyrė švietimo skatinimą ir jaunų žmonių pritraukimą, taip pat skatinimą rinktis inžinerines specialybes. „Manau kad STEAM centrai labai prisidės prie šių prioritetų vykdymo. Tikiuosi, bendradarbiavimas tęsis ir toliau“, – kalbėjo „Linpros“ atstovė. Ji pabrėžė, kad Lietuvoje labai trūksta inžinerijos ir technologijų sričių darbuotojų, ir vylėsi, jog STEAM centrai padės spręsti šią problemą.

Utenos regioninio atviros prieigos STEAM centro komandą sveikino ir kiti svečiai, savivaldybės atstovai, o Utenos švietimo centro direktorė V. Bujanauskienė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie to, kad centras pradėtų vykdyti veiklą.

„Utenio“ informacija

Evaldo Kazelos nuotraukos