Skip to main content

Žygis po Tauragės apylinkes ir vandens telkinių tyrimai

Birželio 7 d. Tauragės STEAM centro komanda įgyvendino pirmąsias projekto „RENKUOSI VEIKTI…“ veiklas. Tikslas – skatinti fizinį aktyvumą ir gyvą bendravimą, atliekant praktines tiriamąsias veiklas; plėsti žinias apie vandens kokybę ir vandens reikšmę žmogaus sveikatai.

Moksleiviai žygiavo po Tauragės miesto apylinkes, lankant čia esančius vandens telkinius. Žygio dalyviai rinko vandens mėginius ir matavo vandens temperatūrą vandens telkinyje.

Žygio metu buvo siekiama nesinaudoti mobiliaisiais telefonais. Vietoje telefono kiekvienas žygio dalyvis rankose turėjo relaksacinį kamuoliuką ar vandens buteliuką ir dėmesį skirti šalia esantiems draugams bei aplinkai.

Kaitri diena žygio dalyvius šiek tiek vargino, bet tuo pačiu kiekvienam žygeiviui priminė vandens svarbą – jis ne tik malšina troškulį, padeda atsigaivinti ir atsivėsinti, bet ir suteikia džiaugsmo.

Žygis baigėsi Tauragės STEAM centro laboratorijose. Čia moksleiviai kartu su gamtamokslinės laboratorijos komanda atliko surinktų vandens mėginių tyrimus, juos analizavo ir darė išvadas apie vandens kokybę pagal numatytus kriterijus.

Po nelengvo darbo ir patirtų iššūkių visi projekto veiklų dalyviai turėjo poilsio valandėlę ir mėgavosi gardžiais pietumis. Kareivišką košę visiems ruošė STEAM centro Žaliosios ir alternatyviosios energetikos laboratorijos laborantas Sigitas Ozgirdas.

Dienos veiklas apibendrinti padėjo Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės su labai naudinga paskaita apie vandens naudą ir reikšmę. Kiekvienas dalyvis pasiskaičiavo kiek jam individualiai reikėtų išgerti vandens. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai pasitikrino žinias ,,Kahoot” viktorinoje.

Žygyje ir kitose projekto veiklose dalyvavo Tauragės miesto gimnazijų pirmokų komandos su jais lydinčiais mokytojais.

Projekto veiklas finansuoja Tauragės rajono savivaldybė iš sveikatos programos projekto lėšų.